Sort by
  • Babylon

    ★★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★½

  • The Kings of the World

    ★★½

  • Sparta

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • The Whale

    ★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★½

  • TÁR

    ★★

  • Nope

  • My Year of Dicks

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • Rimini

    ★★½

  • Toma

    ★★½

  • 1883

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Vortex

    ★★★½

  • Pig

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Clara Sola

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Save Ralph

  • One-Tenth of a Millimeter Apart

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ½

  • Khaite FW21

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Pleasure

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • The Criminals

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Hand

    ★★

  • Dara of Jasenovac

    ★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • The Best Years

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Once Upon a Time in Venezuela

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Stories from the Chestnut Woods

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★½