• No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Stillwater

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Loki

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Underground Railroad

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Hemingway

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Land

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Monster Hunter

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • The Comeback Trail

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★

  • Run

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★