Bill has logged 16 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
On the President's Orders

On the President's Orders

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Máxima

Máxima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
On the Inside of a Military Dictatorship

On the Inside of a Military Dictatorship

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She's Out of Control

She's Out of Control

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Burglar

The Burglar

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hospitaliky

Hospitaliky

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★
Edit this entry  
11
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Philip Roth: Unmasked

Philip Roth: Unmasked

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★½
Edit this entry