Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
04
Brother's Keeper

Brother's Keeper

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Early Bird Dood It!

The Early Bird Dood It!

1942
×
★★★
Edit this entry  
31
Blitz Wolf

Blitz Wolf

1942
×
★★★
Edit this entry  
30
Bad Boys

Bad Boys

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Records

Records

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dean Martin: King of Cool

Dean Martin: King of Cool

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Cartoon Factory

Cartoon Factory

1924
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Runaway

Runaway

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
David and Lisa

David and Lisa

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
½
Edit this entry  
13
Pharma Bro

Pharma Bro

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alfalfa's Double

Alfalfa's Double

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Life Begins for Andy Hardy

Life Begins for Andy Hardy

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★★
Edit this entry  
02
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Monster

The Monster

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Frankenstein's Castle of Freaks

Frankenstein's Castle of Freaks

1974
×
★½
Edit this entry  
21
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry