Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Mi loco erasmus

Mi loco erasmus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
7:35 in the Morning

7:35 in the Morning

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cambiar el Mundo

Cambiar el Mundo

2007
×
Edit this entry  
08
Cháchara

Cháchara

2007
×
Edit this entry  
07
Domingo

Domingo

2007
×
Edit this entry  
06
Choque

Choque

2005
×
Edit this entry  
06
7:35 in the Morning

7:35 in the Morning

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Código 7

Código 7

2002
×
Edit this entry  
05
Una lección de cine

Una lección de cine

1999
×
Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Manticore

Manticore

2022
×
Edit this entry  
27
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
Edit this entry  
13
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
Edit this entry  
15
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Long Live Death

Long Live Death

1971
×
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry  
12
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paul

Paul

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★
Edit this entry  
15
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zelig

Zelig

1983
×
★★★½
Edit this entry  
08
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Midsummer Night's Sex Comedy

A Midsummer Night's Sex Comedy

1982
×
★★★
Edit this entry  
04
Camera Cafe: The Movie

Camera Cafe: The Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★½
Edit this entry  
03
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Edit this entry  
31
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
Read prior review Edit this entry  
30
Bananas

Bananas

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Truman

Truman

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
Read the review Edit this entry