Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Roxanne Roxanne

Roxanne Roxanne

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Red Point of Marriage

The Red Point of Marriage

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stealing Raden Saleh

Stealing Raden Saleh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
First Love

First Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Missing Home

Missing Home

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lighting Up the Stars

Lighting Up the Stars

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nice View

Nice View

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man in Love

Man in Love

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue, Painful, and Brittle

Blue, Painful, and Brittle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Followers

Followers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Gimmick: Girl Meets Boy

Hot Gimmick: Girl Meets Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Followers

Followers

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Romantic Prelude

Romantic Prelude

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pad Man

Pad Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little

Little

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sillu Karupatti

Sillu Karupatti

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
#FriendButMarried 2

#FriendButMarried 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Miracles of the Namiya General Store

The Miracles of the Namiya General Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry