Sort by

big stupid has logged 18 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Party

The Party

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry