• Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • I Hate Summer

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Okja

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Fuga da Reuma Park

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Central Intelligence

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½