Sort by

Jesus has logged 48 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mother Joan of the Angels

Mother Joan of the Angels

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hollywood Cop

Hollywood Cop

1987
×
★½
Edit this entry  
23
Lee Su-geun: The Sense Coach

Lee Su-geun: The Sense Coach

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Fight of Fury

Fight of Fury

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trapp Life

Trapp Life

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Karen

Karen

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Reflect On That Boys

Reflect On That Boys

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Woman in the Viewfinder

Woman in the Viewfinder

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Virtual Love

Virtual Love

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Love Doctor

Love Doctor

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
No Memory Woman

No Memory Woman

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Boardwalk

Under the Boardwalk

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Son

My Son

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Coin

The Coin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stucco

Stucco

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cove

The Cove

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Yasuke

Yasuke

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Enemies, a Love Story

Enemies, a Love Story

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Moon Rock for Monday

Moon Rock for Monday

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
09
Prey

Prey

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boy Meets Boy

Boy Meets Boy

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Robot on the Road

Robot on the Road

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Moves

Inside Moves

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paris Is Us

Paris Is Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry