Sort by

Jesus has logged 859 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Savaged

Savaged

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crocodile

Crocodile

2000
×
★½
Edit this entry  
14
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Barf Bunny

Barf Bunny

2021
×
½
Edit this entry  
14
Brain Sex

Brain Sex

1988
×
★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Animal Soccer World

Animal Soccer World

1996
×
Edit this entry  
11
Hermie & Friends: Hermie and Wormie's Nutty Adventure

Hermie & Friends: Hermie and Wormie's Nutty Adventure

2006
×
Edit this entry  
11
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Clowntergeist

Clowntergeist

2017
×
Edit this entry  
11
Even Mice Belong in Heaven

Even Mice Belong in Heaven

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Siberiade

Siberiade

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Death of Yazdgerd

Death of Yazdgerd

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deep Web XXX

Deep Web XXX

2018
×
★½
Edit this entry  
07
Dark Web

Dark Web

2017
×
Edit this entry  
07
Pharaoh

Pharaoh

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Little Match Seller

The Little Match Seller

1902
×
★★★
Edit this entry  
01
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
My Name Is Gulpilil

My Name Is Gulpilil

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Storm Boy

Storm Boy

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pauline

Pauline

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kirby of the Stars Special Episode: Take it Down! The Carapace Monster Ebizo

Kirby of the Stars Special Episode: Take it Down! The Carapace Monster Ebizo

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Gorillaman

Gorillaman

1992
×
★★½
Edit this entry  
28
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stockholm Syndrome

Stockholm Syndrome

2008
×
½
Edit this entry  
25
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hedgehog

The Hedgehog

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Natural Light

Natural Light

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Anguish

Anguish

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry