Sort by

BigJonbowski has logged 86 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midnight in Saint Petersburg

Midnight in Saint Petersburg

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Leading Man

The Leading Man

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Marrying Man

The Marrying Man

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Twist of Fate

A Simple Twist of Fate

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casanova

Casanova

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amelia

Amelia

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cleopatra

Cleopatra

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Impostors

The Impostors

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
13

13

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell on the Border

Hell on the Border

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Elsewhere

Elsewhere

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Blacklight

Blacklight

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Personal Effects

Personal Effects

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
War Horse

War Horse

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
CBGB

CBGB

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Immortal Beloved

Immortal Beloved

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Millions

Millions

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Out to Sea

Out to Sea

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toys

Toys

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before and After

Before and After

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Best Laid Plans

Best Laid Plans

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry