Sort by

BigJonbowski has logged 912 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
David and Lisa

David and Lisa

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
Read the review Edit this entry  
23
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Othello

Othello

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Baghead

Baghead

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oh! What a Lovely War

Oh! What a Lovely War

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poker Face

Poker Face

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fabulous Baker Boys

The Fabulous Baker Boys

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prick Up Your Ears

Prick Up Your Ears

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The League of Gentlemen

The League of Gentlemen

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Blood

Blue Blood

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paint Your Wagon

Paint Your Wagon

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hamlet

Hamlet

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry