Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clockstoppers

Clockstoppers

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Professionals

The Professionals

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Finder's Fee

Finder's Fee

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Malena

Malena

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bank of Dave

Bank of Dave

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil to Pay

The Devil to Pay

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Return to the Blue Lagoon

Return to the Blue Lagoon

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Medieval

Medieval

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Caller

The Caller

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Producers

The Producers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Elephant

White Elephant

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Immaculate Room

The Immaculate Room

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry