Sort by

aidan has logged 189 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Living

Living

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
I Came By

I Came By

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Riff-Raff

Riff-Raff

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Gigan Rex

Godzilla vs. Gigan Rex

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lorax

The Lorax

2012
×
Edit this entry  
25
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daimajin

Daimajin

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Vamp

Vamp

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★
Read the review Edit this entry