Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Living End

The Living End

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Surviving Desire

Surviving Desire

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1984
×
Edit this entry  
10
Trust

Trust

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Lear

King Lear

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Let My Puppets Come

Let My Puppets Come

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret of the Grain

The Secret of the Grain

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unicorn Wars

Unicorn Wars

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi zum Klo

Taxi zum Klo

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Querelle

Querelle

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruising

Cruising

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★½
Edit this entry  
06
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Falls

The Falls

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Canyons

The Canyons

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Baby of Mâcon

The Baby of Mâcon

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Satantango

Satantango

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlighting

Moonlighting

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry