Sort by
  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Scream VI

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Don't Fall in Love with Yourself

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • The Munsters

    ★½

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Causeway

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★

  • Women Talking

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★½

  • Close

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • To Leslie

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★

  • Navalny

    ★★★½

  • A House Made of Splinters

    ★★

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★

  • Living

    ★★½

  • All That Breathes

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Benediction

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½