Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Tentacles

Tentacles

1977
×
★★
Edit this entry  
25
Grave of the Vampire

Grave of the Vampire

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
Waco: American Apocalypse

Waco: American Apocalypse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Shaolin Invincibles

Shaolin Invincibles

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hitman Hart: Wrestling With Shadows

Hitman Hart: Wrestling With Shadows

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mardi Gras Massacre

Mardi Gras Massacre

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ants

Ants

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Woooooo! Becoming Ric Flair

Woooooo! Becoming Ric Flair

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hollywood Cop

Hollywood Cop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★★½
Edit this entry  
25
RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christy: Santa's First Female Reindeer

Christy: Santa's First Female Reindeer

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★★★½
Edit this entry  
26
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Space Mutiny

Space Mutiny

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
20
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
RiffTrax Live: MST3K Reunion Show

RiffTrax Live: MST3K Reunion Show

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mark of the Vampire

Mark of the Vampire

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Killer Sally

Killer Sally

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kyle Kinane: Loose in Chicago

Kyle Kinane: Loose in Chicago

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kyle Kinane: Whiskey Icarus

Kyle Kinane: Whiskey Icarus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kyle Kinane: I Liked His Old Stuff Better

Kyle Kinane: I Liked His Old Stuff Better

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demon Warrior

Demon Warrior

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry