Sort by
  • Five Nights at Freddy's

  • The Swan

  • The Holdovers

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

  • May December

  • Story Ave

  • The Teachers’ Lounge

  • Scrapper

  • Past Lives

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

  • Prom Car '91

  • Nope

    ★★★★½

  • Baby Fever

  • Lift

  • Le Pupille

    ★★★★

  • Elvis

  • Ice Merchants

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • You Are Trash!

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • We Feed People

  • Wild Bitch

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Cruise

  • Chernobyl: The Lost Tapes

  • The Batman

    ★★★½

  • Meat Friend

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • I Identify as Me

  • A House Made of Splinters

  • Hatching

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Barber Westchester

    ★★★★

  • Rhys Darby: Mystic Time Bird

  • The Beauty of Being Deaf

    ★★★★

  • Nasir

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

  • Benediction

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • C'mon C'mon

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Doineann

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Murina

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • After Yang

  • Great Freedom

    ★★★½

  • Queen of Glory

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • my favorite software is being here

  • Mom vs. Machine

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★