Sort by

Josh has logged 33 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
This Is Christmas

This Is Christmas

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Bratz: Passion 4 Fashion - Diamondz

Bratz: Passion 4 Fashion - Diamondz

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bratz: Genie Magic

Bratz: Genie Magic

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
CHAINSAW MAID

CHAINSAW MAID

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry