Sort by
  • Madame Web

    ★½

  • Mean Girls

    ★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★½

  • Five Nights at Freddy's

  • Saw X

    ★★

  • Society of the Snow

    ★★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Slotherhouse

  • Strays

    ½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • Renfield

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Scream VI

    ½

  • Cocaine Bear

  • Scrapper

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • This Is Christmas

    ½

  • Suzume

    ★★★★½

  • Falling for Christmas

    ½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Smile

    ★½

  • Do Revenge

  • Glass Onion

    ★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★½