• Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★½

  • Better Nate Than Ever

    ★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bestia

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Songbird

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Vicky and Her Mystery

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Loop

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Wind

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Float

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★