Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Wanted

Wanted

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Redline

Redline

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Chernobyl: The Final Warning

Chernobyl: The Final Warning

1991
×
★★½
Edit this entry  
24
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Civil War on Drugs

The Civil War on Drugs

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ringu

Ringu

1998
×
★★½
Edit this entry  
05
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Brother

Brother

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry