• Night in Paradise

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • 1917

  • The Wave

    ★★½

  • Knives Out

  • The Platform

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Beanpole

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

  • Bird Box

  • Mission: Impossible - Fallout

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Annihilation

    ★★★½

  • Searching

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Baby Driver

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Arrival

  • War Dogs

    ★★★★

  • The Neon Demon

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • The Lobster

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

    ★★★★★

  • World of Tomorrow

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • It Follows

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Babadook

  • Snowpiercer

  • The World's End

    ★★★

  • This Is the End

    ★★½

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • The Conjuring

  • Django Unchained

  • Skyfall

  • Looper

    ★★★★½

  • Dredd

    ★★★½