George has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The New ‘On Cinema’ Oscar Special

The New ‘On Cinema’ Oscar Special

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atlantic Rim: Resurrection

Atlantic Rim: Resurrection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
London Heist

London Heist

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fox Style

Fox Style

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Mystery of Chess Boxing

The Mystery of Chess Boxing

1979
×
★★★
Edit this entry  
12
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brian Wilson Presents SMiLE

Brian Wilson Presents SMiLE

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Dreamer: Brian Wilson and the Story of Smile

Beautiful Dreamer: Brian Wilson and the Story of Smile

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaft

Shaft

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Dirty John, The Dirty Truth

Dirty John, The Dirty Truth

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Race

Death Race

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
No Room To Die

No Room To Die

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Northern Soul: Living for the Weekend

Northern Soul: Living for the Weekend

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Too Early/Too Late

Too Early/Too Late

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pimped

Pimped

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry