Sort by

Vìctor has logged 17 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possum

Possum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry