Sort by

Vìctor has logged 253 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Edit this entry  
16
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ivanka The Baby Snatcher

Ivanka The Baby Snatcher

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★
Read the review Edit this entry