• The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Grandson

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • Help

    ★★★★½

  • Things Worth Weeping For

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • As Far As I Know

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Mothering Sunday

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Romeo & Juliet

  • The Fallout

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • 2 Hearts

    ½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Sweat

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • After We Collided

  • Work It

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Becoming

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½