Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Itaewon Class

Itaewon Class

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Meteor Garden

Meteor Garden

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
D.P.

D.P.

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
So Not Worth It

So Not Worth It

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Racket Boys

Racket Boys

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mad for Each Other

Mad for Each Other

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Run On

Run On

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Uncanny Counter

The Uncanny Counter

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Start-Up

Start-Up

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do Do Sol Sol La La Sol

Do Do Sol Sol La La Sol

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Record of Youth

Record of Youth

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
My Holo Love

My Holo Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Crash Landing on You

Crash Landing on You

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
One Spring Night

One Spring Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Touch Your Heart

Touch Your Heart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Romance Is a Bonus Book

Romance Is a Bonus Book

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
What's Wrong with Secretary Kim

What's Wrong with Secretary Kim

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Something in the Rain

Something in the Rain

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Because This Is My First Life

Because This Is My First Life

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Bride of Habaek

The Bride of Habaek

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Strong Woman Do Bong Soon

Strong Woman Do Bong Soon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Seven First Kisses

Seven First Kisses

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Goblin

Goblin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella and Four Knights

Cinderella and Four Knights

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Cheese in the Trap

Cheese in the Trap

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Heirs

The Heirs

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Boys Over Flowers

Boys Over Flowers

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Blended

Blended

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boys Over Flowers

Boys Over Flowers

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Edit this entry