• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • D.P.

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • So Not Worth It

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Racket Boys

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Mad for Each Other

    ★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★½

  • Run On

    ★★★★½

  • The Uncanny Counter

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Start-Up

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Do Do Sol Sol La La Sol

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Record of Youth

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • My Holo Love

    ★★★½

  • Itaewon Class

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Crash Landing on You

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Undone

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • One Spring Night

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Touch Your Heart

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Romance Is a Bonus Book

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Meteor Garden

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★

  • What's Wrong with Secretary Kim

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Duck Butter

    ★½

  • Something in the Rain

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Because This Is My First Life

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Bride of Habaek

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Baywatch

    ★★