Sort by

Chris has logged 14 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry