Sort by

B.H. has logged 155 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry