Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry