Sort by

Brandon has logged 88 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Attachment

Attachment

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jethica

Jethica

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Influencer

Influencer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aporia

Aporia

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Testament

Testament

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night of the 12th

The Night of the 12th

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clerks III

Clerks III

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Artifice Girl

The Artifice Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jared from Subway: Catching a Monster

Jared from Subway: Catching a Monster

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bert Kreischer: Razzle Dazzle

Bert Kreischer: Razzle Dazzle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thomas & Friends: The Mystery of Lookout Mountain

Thomas & Friends: The Mystery of Lookout Mountain

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside

Inside

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry