Sort by
  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Bo Burnham: Inside

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Zola

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • The Post

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonderstruck

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: 8

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½