Sort by

Bruno has logged 225 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★
Edit this entry  
28
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Shaft

Shaft

2000
×
★½
Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
27
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Killers

Killers

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Planes: Fire & Rescue

Planes: Fire & Rescue

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Gilded Cage

The Gilded Cage

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Two Rabbits

Two Rabbits

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Moms' Night Out

Moms' Night Out

2014
×
★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Edit this entry  
14
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★½
Edit this entry  
14
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
More than a Game

More than a Game

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Earth to Echo

Earth to Echo

2014
×
★½
Edit this entry  
06
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Louis C.K.: Chewed Up

Louis C.K.: Chewed Up

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
Edit this entry  
23
Halford: Live in Anaheim

Halford: Live in Anaheim

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Rang De Basanti

Rang De Basanti

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Prince

The Prince

2014
×
Edit this entry  
06
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Hercules

Hercules

2014
×
★½
Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Space Station 76

Space Station 76

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Saint☆Young Men

Saint☆Young Men

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Horns

Horns

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Armitage III: Poly Matrix

Armitage III: Poly Matrix

1996
×
★★
Edit this entry  
29
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry