Sort by

Bruno has logged 230 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Diana

Diana

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Savages

Savages

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Iron Maiden: Flight 666

Iron Maiden: Flight 666

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Train of Life

Train of Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Family

The Family

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Street Fighter Alpha: Generations

Street Fighter Alpha: Generations

2005
×
★½
Edit this entry  
08
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★
Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Joneses

The Joneses

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
The Wave

The Wave

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Riddick

Riddick

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★
Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Edit this entry  
29
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Digimon Adventure: Our War Game

Digimon Adventure: Our War Game

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mount Head

Mount Head

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Metal: A Headbanger's Journey

Metal: A Headbanger's Journey

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tupac: Resurrection

Tupac: Resurrection

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Sound City

Sound City

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Goats

Goats

2012
×
★½
Edit this entry  
18
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Super

Super

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Edit this entry  
13
The History Channel: The Stoned Age

The History Channel: The Stoned Age

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
The Story of Mr. Sorry

The Story of Mr. Sorry

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★
Edit this entry