Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Edit this entry  
28
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Come True

Come True

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Rumble

Rumble

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★
Edit this entry  
19
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Gaia

Gaia

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Mass Effect: Paragon Lost

Mass Effect: Paragon Lost

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Bruised

Bruised

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mr. Billion

Mr. Billion

1977
×
★★
Edit this entry  
03
Mo Amer: Mohammed in Texas

Mo Amer: Mohammed in Texas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Charulata

Charulata

1964
×
★★★½
Edit this entry