• Mo Amer: Mohammed in Texas

    ★★★★

  • South Park: Post Covid

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Black Friday

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Naked Singularity

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Best Sellers

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • TINA

    ★★★★

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★½