• The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Earth: Muted

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Immaculate

    ★★★★½

  • Saloum

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Feathers

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Sarah Vaccine

  • Cool Cat Fights Coronavirus

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Azor

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Brother's Keeper

    ★★★★

  • The Resonator: Miskatonic U

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • The Reappearing Duck

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Hamilton

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Assassin 33 A.D.

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Gentlemen

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½