• There Will Be Blood

    There Will Be Blood

    ★★★★★

    bu neydi böyle

  • Gattaca

    Gattaca

    ★★★½

    uma thurman ve ethan hawke ikilisi bu filmde beni bitirdi. keşke beni evlat edinseler. böyle bir ikiliyi bir yüzyıl daha göremem.

  • Hunting Season

    Hunting Season

    ★★★★

    bu filmi kaç yaşındaydım hatırlamıyorum televizyonda görüp korkup kapatmıştım. kaç sene sonra tekrar izleyeceğimi düşünmüyordum. yani film mi bitti ben mi bittim belli değil. son dakikalarda aşırı karanlık bir his çöktü içime. arada böyle ay bayılıcam dediğim sahneler olsa da genel olarak güzel bir iş çıktığını söyleyebilirim. şener şen’in oyunculuğunu da övmeden geçemeyeceğim. hep neşeli karakterlerle gördüm onu ama bu filmde gerçekten oyunculuğunu ortaya koymuş ve güzel bir iş çıkmasında kesinlikle katkısı var.

  • Ginger Snaps

    Ginger Snaps

    ★★★

    jennifer’s body’nin kurt versiyonu gibi aşırı benzerlik vardı ve sondan asla tatmin olamadım. bir de oyunculukları sinirimi bozdu gece gece kahkaha atıcaktım zor tuttum kendimi :/

  • Sivas

    Sivas

    10 yaşıma kadar sivas’a hiç gitmemiştim ama gittikten sonra neden insanların bu kadar sivas’a aşık olduklarını o zaman anladım ve nadiren gidebilsem de bir sivaslı olarak bu filmi izlemek istedim.filmde insanların çok fazla birbirlerine şiddetle yaklaştıklarını gördüm ama ben gittiğimde beni babaaam diye seviyorlardı teyzeler nineler.tabi istanbul’un bir çoğunu kaplayan akrabalarım da olduğu için insanlarına uzak değildim ama bu kadar abartmaları garip olmuş.kangalları dövüştürdüklerini de bilmiyordum galiba nadiren dövüştürüyorlarmış yani kendi köyümde hiç rastlamadım umarım günümüzde hâlâ böyle bir işe kalkışmıyorlardır.çocuk oyuncular ve konuşmaları gerçekten tanıdığım akrabalarımın konuşmasıyla birebir aynıydı.oyunculuklarını aşırı beğendim 👍🏼

  • Tempo

    Tempo

    filmde sevebildiğim iki şey biri paris diğeride hugh dancy’dir.

  • Almost Famous

    Almost Famous

    ★★★★★

    neden çok geç izledim nedennnn

  • Inside Llewyn Davis

    Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

    kaç aydır ne zaman izlesem şu filmi diye kaç kere kendime hatırlattım ama hep böyle izlememe dürtüsü oluşmuştu.berbat ettiğin düzenini de bozduğun için bari şu filmi izle de nasılmış bir bak dedim ve izledim sonunda.pişman değilim bir daha olsa bir daha izlerim.hatta başladığım saate geri dönebilme şansım bile olsa bir daha dönerim.hayatımda çok karakteri kendime benzetmişimdir ama llewyn abicim bu kadar mı birbirimize benzeriz
    coen kardeşlerin dünyasını yavaş yavaş anladım gibi ve ölene kadar bu filmin güzelliğinden bahsederim çünkü mükemmel bir iş çıkarmışlar.
    favori sahnelerim:kedi ve llewyn’in olduğu her sahne.

  • Eraserhead

    Eraserhead

    ★★★½

    düşünmeyi bıraktım

  • The Amazing Spider-Man

    The Amazing Spider-Man

    ★★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    bedava terapi ama her izlediğimde ben amca için hüngür hüngür ağlıyorum :((

  • Close-Up

    Close-Up

    ★★★★★

    başyapıt.

  • Repo Man

    Repo Man

    ★★★½

    filmin efektleri>>>>>>>>filmdeki her şey