rumeysabetul has logged 36 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stay

Stay

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
1985

1985

2018
×
Edit this entry  
06
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Edit this entry