rumeysabetul has logged 294 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Climates

Climates

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Query

Query

2020
×
Edit this entry  
19
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Watchtower

Watchtower

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hunting Season

Hunting Season

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Sivas

Sivas

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
If I Stay

If I Stay

2014
×
★½
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tempo

Tempo

2003
×
Read the review Edit this entry