• The Card Counter

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Time

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Oslo

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

  • Save Ralph

  • The Little Things

  • The Dig

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • DNA

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Dante: A Replication

  • Summer of 85

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Scoob!

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Query

  • 12 Hour Shift

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • The Way We Are

    ★½

  • Güzelliğin Portresi

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

  • Love, Spells and All That

    ★★★½

  • You've Got Murder

    ★★★½

  • Comidark Films: In Between

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Abominable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Egg

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½