Bettina has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pandora

Pandora

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Leo the Lion

Leo the Lion

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Troy

Troy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumper

Jumper

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Orange County

Orange County

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sin Nombre

Sin Nombre

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pariah

Pariah

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry