Sort by

Sean has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry