• Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Drag Me to Hell

    ★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • Elf

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★

  • Magnolia

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Alien³

    ★★★

  • They Live

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★★★

  • Aliens

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

    ★★★