beth 🦕 has logged 38 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
Edit this entry  
28
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Ledge

The Ledge

2011
×
★½
Edit this entry  
26
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lava

Lava

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Edit this entry  
21
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Edit this entry  
11
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Me Before You

Me Before You

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
02
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry