Bethany has logged 233 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Edit this entry  
08
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
Just Married

Just Married

2003
×
★★
Edit this entry  
05
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★
Edit this entry  
25
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★
Edit this entry  
07
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
04
Clementine

Clementine

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Edit this entry