Sort by

Bethany has logged 23 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zeitgeist

Zeitgeist

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Norm Macdonald: Me Doing Standup

Norm Macdonald: Me Doing Standup

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry