Sort by

Bethany has logged 251 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Comedy Central Roast of Bruce Willis

Comedy Central Roast of Bruce Willis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captivated: The Trials of Pamela Smart

Captivated: The Trials of Pamela Smart

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zeitgeist

Zeitgeist

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Norm Macdonald: Me Doing Standup

Norm Macdonald: Me Doing Standup

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry